Az Ermenrich PLUS LN15 lézeres szintező öt vonalat rajzol két síkban. A 360°-os vízszintes pásztázás során négy vonal jön létre, és ehhez jön egy függőleges síkú vonal. Ez a fajta sugárkivetítés otthoni használatra és professzionális építőipari feladatokhoz egyaránt kényelmes megoldást kínál. Az ötsugaras szintező a konnektorok és kapcsolók megjelöléséhez, a nyílászárók helyeinek a kialakításához, alapozáshoz, tapétázáshoz, és lakásdekoráláshoz is hasznos lehet.
A zöld lézer sötétben és nappali világosságban is jól látható. Így a szintező nemcsak beltérben, hanem kültéri építkezéseken is használható. A sugár normál körülmények között 30 méterig látható; ha nehezebb körülmények között szeretne dolgozni, akkor a készülék kiegészíthető egy lézervevővel (nem része a terméknek). A vevőegységgel történő használat érdekében a szintező átvált impulzus módra.
A készülék egy másik hasznos jellemzője az önszintező rendszer. Ha a szintezőt nem megfelelően rögzítik és ezért használat közben több mint 4 fokkal elbillen, a vonalak villogni kezdenek, ezzel figyelmeztetve Önt, hogy be kell állítania az eszközt. A szintező lejtős vonalas módba is átkapcsolható. Ebben a módban a kompenzátor reteszelve van, a fényjelzések pedig kikapcsolódnak. A lejtős mód például lépcsők vagy rámpák építésénél lehet hasznos.
A készülék bármilyen szabványos 1/4"-es tartóra felszerelhető. A vízzel, porral és leejtéssel szembeni védelemnek köszönhetően az eszköz könnyebben használható építkezéseken. Az eszköz standard elemekkel működik. A kiválasztott fényerősségi szinttől függően a készülék 8–15 órán át használható elemcsere nélkül.
Főbb jellemzők:
A készlet tartalma:
| Márka | Ermenrich |
| Szavatosság | 5 év |
| EAN | 5905555024240 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 15x10x8 cm |
| Szállítási súly | 0.52 kg |
| Lézeres szintező típusa | 1H/1V, 5 vonal |
| Vízszintes síkok száma | 1 |
| Vízszintes vetítési tartomány (°) | 360 |
| Függőleges síkok száma | 1 |
| Pontosság | ±1,5 mm/5 m |
| Munkatávolság | legfeljebb 30 m |
| Lézersugár színe | zöld |
| Önbeálló szintezőrendszer | igen |
| A kompenzátor működési tartománya (°) | 4±1 |
| Kompenzátor zár | igen |
| Dőlési funkció | igen |
| Impulzus mód | igen |
| Állvánnyal is használható | standard 1/4"-es menet |
| Tápellátás | 2 db AA elem (a készlet nem tartalmazza) |
| Fényerősség-szabályozás | igen |
| Akkumulátor üzemideje (óra) | 8 — 15 |
| Lézerosztály | 2 |
| Hullámhossz, nm | 505–550 |
| Víz- és porállósági IP-fokozat | IP54, részlegesen porvédett, és a fröccsenő vízzel szemben ellenálló |
| Üzemi hőmérséklet-tartomány, °C | -10 — 50 |
| Ütésálló | igen |