Az Ermenrich PRO LR100 lézeres mérő a 100 méteres hatótávolságának köszönhetően ideálisan használható kültéren. A modell digitális keresővel rendelkezik. A kamerás mérőeszköz tökéletes választás az alapvető mérési feladatokhoz, legyen szó otthoni javításokról vagy akár nagyszabású építkezési munkákról.A beépített képernyőn egyidejűleg látható a környező táj, a célpont, valamint a mérési eredmény. Ez a vizuális megjelenítés biztosítja a pontos méréseket.
Az eszközön egyszerű gombos kezelőszervek találhatók, így nem áll fenn a veszélye a véletlen megnyomásoknak. Az üzemmódot és a mértékegységet is kiválaszthatja. Az eszköz nemcsak távolság, hanem szög, térfogat és felszín mérésére is alkalmas. Az alapvető matematikai számítások mellett a Pitagorasz-tétel funkció is elérhető. Referenciapont is kiválasztható: elülső él, hátsó él, középpont, vagy behúzható csap. Egyszeri mérések és pásztázó üzemmód is rendelkezésre áll. A készülék akár 30 mérési csoportot is képes eltárolni a beépített memóriájában.
A mérőeszköz porálló, de nedves környezetben nem használható. A készülék szabványos 1/4"-es menetes foglalattal rendelkezik, így háromlábú állványra is felszerelhető. Egy kompakt asztali háromlábú állvány is jár a termékhez. A készülék állóhelyzeti használatával pontosabb mérések végezhetők, hiszen stabilabban áll, mintha kézben tartaná.
Akkumulátorral működik, de AAA elemeket is használhat. Az automatikus kikapcsolási funkció segít energiát megtakarítani. A lézersugár 30 másodperc tétlenség után, maga a készülék pedig 3 perc tétlenség után kikapcsolódik.
Főbb jellemzők:
A készlet tartalma:
| Márka | Ermenrich |
| Szavatosság | 5 év |
| EAN | 5905555024264 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 19x11x10 cm |
| Szállítási súly | 0.54 kg |
| Típus | lézer |
| Egyszeri távolságmérési mód | igen |
| Keresési üzemmód | igen |
| Mértékegységek (hossz) | m, ft, in |
| Mérés pontossága | ±2 mm |
| Digitális kitűző kamera | igen |
| Lézeres jelölő | 2-es osztály, <1 mW, 505–670 nm |
| Szögmérések | igen |
| Szögmérési tartomány, ° | 90 |
| Területmérés | igen |
| Mértékegységek (terület) | m2, sq. ft., sq. in. |
| Térfogat mérése | igen |
| Mértékegységek (térfogat) | m3, cu ft, cu in |
| Képernyő | TFT |
| Pitagorász-tétel funkció | igen |
| Függőleges mérés | igen |
| Összeadás és kivonás | igen |
| Referenciapont | igen |
| Referenciapont | elülső él, hátsó él, középpont, behúzható csap |
| Lézersugár/készülék automatikus kikapcsolás | 30 másodperc / 3 perc |
| Előzmény-nyilvántartás | 30 csoport |
| Tápellátás | 3,7 V-os, 800 mAh-s Li-ion akkumulátor, vagy 1,5 V-os AAA elemek (3 db) |
| Üzemi hőmérséklet-tartomány, °C | 0...+40 |
| Tárolási hőmérséklet,°C | -20 — 60 |
| Háromlábú állványra történő felszerelés | igen |
| Háromlábú állvány adapter | 1/4"-es menet |
| Tok/doboz/táska a készletben | tok |
| Háromlábú állvány a csomag tartozéka | igen |
| Felhasználói szint | professzionális |
| Használat | univerzális |