Az Ermenrich Reel PLUS GK100 lézeres mérő a legtöbb építési, javítási és különböző háztartási feladathoz szükséges funkciók széles körével rendelkezik. A Pitagorasz-tétel funkció segít, ha a szokásos módon nem lehetséges mérést végezni: Két köztes mérés elvégzésével megkapja a kívánt pont távolságát.Segítségével távolságokat, területet és térfogatot tud mérni. Beépített vízmérték.
A mérések egy 3 soros kijelzőn jelennek meg. A készülék memóriája legfeljebb 20 mérési csoportot tárol. A tápellátást AAA elemek biztosítják. Egy garnitúra elem 5000 méréshez elegendő. Az alacsony töltöttségiszint-jelző jelzi, ha az elemeket ki kell cserélni. Így nem kell munkáját megszakítania. Az automatikus kikapcsolási funkció segít az elemek energiájának megtakarításában.
Főbb jellemzők:
| Márka | Ermenrich |
| Szavatosság | 5 év |
| EAN | 5905555018720 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 16x10x4 cm |
| Szállítási súly | 0.155 kg |
| Típus | lézer |
| Egyszeri távolságmérési mód | igen |
| Keresési üzemmód | igen |
| Mérési tartomány | 0,05–100 m |
| Mértékegységek (hossz) | m, ft, in |
| Mérés pontossága | ±2 mm |
| Területmérés | igen |
| Mértékegységek (terület) | m2, sq. ft., sq. in. |
| Térfogat mérése | igen |
| Mértékegységek (térfogat) | m3, cu ft, cu in |
| Pitagorász-tétel funkció | igen |
| Összeadás és kivonás | igen |
| Referenciapont | hátsó/elülső (felső/alsó) |
| Vízmérték | 1 db vízszintes |
| Berregő jelzés | igen |
| Lézeres jelölő | <1 mW, 620–690 nm, 1-es osztály |
| Lézersugár/készülék automatikus kikapcsolás | 30/180 másodperc |
| Kijelzőn látható sorok száma | 3 |
| Előzmény-nyilvántartás | 20 csoport |
| Tápellátás | 2 db AAA elem (a készlet nem tartalmazza) |
| Egy elemkészlet üzemideje | >5000 mérés |
| Lemerülőben lévő elem jelzőlámpája | igen |
| Üzemi hőmérséklet-tartomány, °C | 0...+40 |
| Felhasználói szint | hobbi |
| Használat | univerzális |




