A MAGUS Bio 230B mikroszkóp laboratóriumi és tudományos kutatásokhoz, biológiai minták (például vékony metszetek vagy kenetek) megfigyelésére szolgál. A minták elemzése áteső fénnyel működő (világos látóterű) mikroszkópos technikával történik. A mikroszkóp olyan kutatási területeken alkalmazható, mint a gyógyszeripar, az orvostudomány, a biotechnológia, a környezetvédelem, az igazságügyi orvostan és a mezőgazdaság.
Optikai elemek
A mikroszkóp binokuláris fejrésszel rendelkezik. A megfigyelésre szolgáló tubusok 360°-ban elforgathatók, így a felhasználó beállíthatja a testmagasságához alkalmas pozíciót. A bal oldali tubuson dioptriaállító gyűrű található. A revolverfej 5 nyílással rendelkezik, és a belső rész felé néz – a felhasználó láthatja az optikai útvonalba behelyezett objektíveket, és így a tárgyasztal feletti terület szabad marad. A készlet négy akromatikus objektívet tartalmaz, az ötödik nyílás pedig egy opcionális objektív felszerelésére használható.
Az optika végtelenre korrigált. A mikroszkóp nagyítása alapvetően a 40 és 1000x érték között mozog. Ez további szemlencsékkel 1500, 1600 és 2000x értékig bővíthető. Szükség esetén a szemlencsecsőbe digitális kamera szerelhető (nem része a csomagnak).
Világítás
A fényforrás egy halogén izzó, amely a mikroszkóp talpán található. A meleg fény csökkenti a szemfáradtságot, és ideális a mikroszkóppal végzett, hosszú órákon át tartó munkához. A 30 W-os halogén lámpa lehetővé teszi az éles és nagy kontrasztú képeket bármilyen típusú objektív és bármilyen mikroszkópos technika esetén (beleértve a sötét látóterűt és a fáziskontrasztost is) .Az Abbe kondenzor centírozható, és a pozíciója állítható magasságú. A fáziskontraszt- vagy sötétlátótér-csúszka egy speciális nyílásba szerelhető, így könnyen válthat a mikroszkópos technikák között. A mező diafragma lehetővé teszi a Köhler-világítás beállítását.
Tárgyasztal és fókuszálási szerkezet
A tárgyasztalon nincs pozicionáló állvány, ami megkönnyíti a mikroszkóppal való munkavégzést. Egy mechanikus rögzítés biztosítja a minta zökkenőmentes mozgását a tárgyasztalon (a rögzítés szükség esetén eltávolítható).
A durva- és finomfókusz-gombok koaxiálisak (ugyanazon a tengelyen helyezkednek el), és a mikroszkóp alsó részén, mindkét oldalon megtalálhatók. A fókusz könnyedén állítható, nem igényel erőkifejtést. A durvafókusz rögzítőgombbal rendelkezik, és állítható a fókuszfeszültsége.
Főbb jellemzők:
A készlet tartalma:
| Márka | MAGUS |
| Szavatosság | 5 év |
| EAN | 5905555017921 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 43x27x63 cm |
| Szállítási súly | 10 kg |
| Típus | biológiai, fény/optikai |
| Mikroszkóp fejrész típusa | binokuláris |
| Fejrész | Gemel fejrész (Seidentopf, 360°-ban forgatható) |
| Fej dőlésszöge | 30° |
| Nagyítás foka, x | 40 — 1000 |
| Nagyítási tartomány | 800x—1280x-os |
| Nagyítás foka, x (opcionális) | 40–1500/1600/2000 |
| Szemlencsecső átmérője, mm | 23.2 |
| Szemlencsék | 10x/18 mm, szemtávolság: 10 mm (*opcionális: 10х/20 mm, skálával, 15x/11 mm, 16x/11 mm; 20x/11 mm) |
| Objektívek | sonsuz akromatik: 4x/0,10; 10x/0,25; 40xs/0,65; 100xs/1,25 (yağ); ortak odak mesafesi 45 mm (*isteğe bağlı: 20x/0,40; 60xs/0,80) |
| Forgó tárgylencsefoglalat | 5 objektív számára |
| Munkatávolság, mm | 18,89 (4x); 5,95 (10x); 0,775 (40xs); 0,36 (100xs); 2,61/8,80 (20x); 0,46 (60хs) |
| Pupillatávolság (PD), mm | 48 — 75 |
| Tárgyasztal, mm | 180x150 |
| Tárgyasztal mozgatási tartomány, fókuszálási szerkezettel, mm | 75/50 |
| Tárgyasztal | kéttengelyes mechanikus tárgyasztal, pozicionáló állvány nélkül |
| Szemlencse dioptriabeállítás, dioptria | ±5 (a bal oldali tubuson) |
| Kondenzor | Abbe kondenzor, N.A. 1,25, középre állítható, állítható magasság, állítható rekesznyílású diafragma, egy nyílás a sötétlátótér-csúszkához és a fáziskontraszt-csúszkához, fecskefarkú rögzítőfoglalat |
| Diafragma | állítható rekesznyílású diafragma, állítható íriszmező-diafragma |
| Fókusz | koaxiális, durvafókusz (21 mm, 39,8 mm/kör, rögzítőgombbal és feszültségszabályozó gombbal) és finomfókusz (0,002 mm) |
| Megvilágítás | halogén |
| Fényerősség-szabályozás | igen |
| Tápellátás | 220±22 V, 50 Hz, váltakozóáramú hálózat |
| Fényforrás típusa | 12 V/30 W halogén izzó, G4 |
| Fényszűrők | igen |
| További berendezés csatlakoztatható | fáziskontraszt-eszköz (kondenzor és objektívek), sötét látóterű kondenzor (száraz vagy olajos), polarizációs eszközök (polarizátor és analizátor) |
| Felhasználói szint | gyakorlott felhasználók, szakemberek |
| Az összeszerelés és a telepítés nehézségi szintje | bonyolult |
| Használat | laboratóriumi/orvosi |
| Fényforrás elhelyezkedése | alsó |
| Vizsgálati módszer | világos látótér |
| Tok/doboz/táska a készletben | porvédő |
| Tömeg, kg | 8 |
| Méretek, mm | 200x436x400 |
| A kamera üzemi hőmérséklet-tartománya, °C | 5 — 35 |