A MAGUS Bio 230BL egy akromatikus objektívekkel és LED világítással rendelkező, binokuláris mikroszkóp biológiai minták (például kenetek és vékony metszetek) megfigyelésére. A megfigyelések áteső fénnyel működő (világos látóterű) mikroszkópos technikával történnek. Alkalmazási területek: gyógyszeripar, orvostudomány, biotechnológia, állatgyógyászat, igazságügyi orvostan, mezőgazdaság stb.
Optikai elemek
A megfigyelésre szolgáló tubusok 360°-ban elforgathatók, ami lehetővé teszi a szemlencsék beállítását a megfigyelő magasságához. A bal oldali tubuson dioptriaállító gyűrű található. Ugyanabba a tubusba (külön megvásárolható) digitális kamera szerelhető.
Mivel a revolverfej 5 nyílással rendelkezik, a mellékelt objektívek mellett egy másik objektív is csatlakoztatható, hogy még nagyobb nagyítást érjen el a lehetséges nagyítási tartományban. A mikroszkóp nagyítása alapvetően 40 és 1000x érték között mozog, a felső határ pedig további szemlencsék hozzáadásával 1500, 1600 vagy 2000x értékig növelhető. A mikroszkóp optikája végtelenre korrigált. A revolverfej a belső rész felé néz.
Világítás
Az áteső fényforrás egy 3 W-os LED, amely váltóáramú (AC) tápegységgel működik. A világítás fényerejének beállításával a színhőmérséklet változatlan marad, a LED élettartama pedig 50 000 óra. A világítás a rekesznyílás és a meződiafragmák beállításával szabályozható, vagyis lehetőség van a Köhler-világítás beállítására is.
Tárgyasztal és fókuszálási szerkezet
A vizsgált tárgyat a mechanikus rögzítéssel mozgathatja a tárgyasztalon, amely szükség esetén eltávolítható. A tárgyasztalon nincs pozicionáló állvány, így a mechanikus rész kevesebb helyet foglal. A fókuszálás a durva- és finomfókusz-gombok mozgatásával szabályozható. Ezek a gombok a mikroszkóp mindkét oldalán ugyanazon a tengelyen (koaxiálisan) helyezkednek el.
Főbb jellemzők:
A készlet tartalma:
| Márka | MAGUS |
| Szavatosság | 5 év |
| EAN | 5905555017969 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 43x27x63 cm |
| Szállítási súly | 10 kg |
| Típus | biológiai, fény/optikai |
| Mikroszkóp fejrész típusa | binokuláris |
| Fejrész | Gemel fejrész (Seidentopf, 360°-ban forgatható) |
| Fej dőlésszöge | 30° |
| Nagyítás foka, x | 40 — 1000 |
| Nagyítási tartomány | 800x—1280x-os |
| Nagyítás foka, x (opcionális) | 40–1500/1600/2000 |
| Szemlencsecső átmérője, mm | 23.2 |
| Szemlencsék | 10x/18 mm, szemtávolság: 10 mm (*opcionális: 10х/20 mm, skálával, 15x/11 mm, 16x/11 mm; 20x/11 mm) |
| Objektívek | sonsuz akromatik: 4x/0,10; 10x/0,25; 40xs/0,65; 100xs/1,25 (yağ); ortak odak mesafesi 45 mm (*isteğe bağlı: 20x/0,40; 60xs/0,80) |
| Forgó tárgylencsefoglalat | 5 objektív számára |
| Munkatávolság, mm | 18,89 (4x); 5,95 (10x); 0,775 (40xs); 0,36 (100xs); 2,61/8,80 (20x); 0,46 (60хs) |
| Pupillatávolság (PD), mm | 48 — 75 |
| Tárgyasztal, mm | 180x150 |
| Tárgyasztal mozgatási tartomány, fókuszálási szerkezettel, mm | 75/50 |
| Tárgyasztal | kéttengelyes mechanikus tárgyasztal, pozicionáló állvány nélkül |
| Szemlencse dioptriabeállítás, dioptria | ±5 (a bal oldali tubuson) |
| Kondenzor | Abbe kondenzor, N.A. 1,25, középre állítható, állítható magasság, állítható rekesznyílású diafragma, egy nyílás a sötétlátótér-csúszkához és a fáziskontraszt-csúszkához, fecskefarkú rögzítőfoglalat |
| Diafragma | állítható rekesznyílású diafragma, állítható íriszmező-diafragma |
| Fókusz | koaxiális, durvafókusz (21 mm, 39,8 mm/kör, rögzítőgombbal és feszültségszabályozó gombbal) és finomfókusz (0,002 mm) |
| Megvilágítás | LED |
| Fényerősség-szabályozás | igen |
| Tápellátás | 220±22 V, 50 Hz, váltakozóáramú hálózat |
| Fényforrás típusa | 3 W-os LED |
| Fényszűrők | igen |
| Üzemi hőmérséklet-tartomány, °C | 5 — 35 |
| További berendezés csatlakoztatható | fáziskontraszt-eszköz (kondenzor és objektívek), sötét látóterű kondenzor (száraz vagy olajos), polarizációs eszközök (polarizátor és analizátor) |
| Felhasználói szint | gyakorlott felhasználók, szakemberek |
| Az összeszerelés és a telepítés nehézségi szintje | bonyolult |
| Használat | laboratóriumi/orvosi |
| Fényforrás elhelyezkedése | alsó |
| Vizsgálati módszer | világos látótér |
| Tok/doboz/táska a készletben | porvédő |
| Tömeg, kg | 8 |
| Méretek, mm | 200x436x400 |